يكشنبه 18 خرداد 1399 - 8:40
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

روايت مخدومي از « يك آسمان هياهو»

 

چاپ اول « يك آسمان هياهو» نوشته رحيم مخدومي، از مجموعه قصه فرماندهان و توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري ، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:   اين كتاب بر اساس زندگي شهيد عليرضا موحد دانش در 11 بخش تنظيم شده است. « ما در آسمانيم» ، « يك خانه به زمين افتاده» ‏، « دل نخل بيقرار است» و « يك آسمان هياهو» برخي از عناوين اين كتاب است .

گفتني است رحيم مخدومي در اين اثر توانسته است با نثري متفاوت كه در آن راوي در همه حال و همه لحظات با مخاطب همراه است و حتي با او به گفتگو مي نشيند ، به زيبايي ماجراي شهادت شهيد موحد دانش را به تصوير بكشد.

شايد ويژگي بارز اين كتاب همين حضور نويسنده در لابه لاي اتفاقات و سهيم كردن مخاطب در پيگيري قصه است . نويسنده گاه حتي نظر خواننده را مي پرسد ، گاه از او گله مي كند و گاه به درخواست او ماجرا را عقب و جلو روايت مي كند.

در قسمتي از كتاب، مخدومي چنين روايت مي كند:

« براي علي اتفاقي خواهد افتاد! از حالا چشم و گوشت را باز كن، شش دانگ حواست را بده به علي ، كاري نداشته باش در اطراف او چه مي گذرد، به خودش توجه كن، مي فهمي چه مي گويم ؟ به خودش ! ببخشيد كه مجبورم كمي رك صحبت كنم . مي ترسم تا به خود بيايي علي رفته باشد. آن وقت بايد بنشيني به حسرت خوردن. پس حالا كه دير نشده ، خوب به حرفهايم گوش بده . ... »

 

يكشنبه 8 مهر 1386 - 11:11


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری