جمعه 16 خرداد 1399 - 19:51
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

رضا رئيسي با «قطار ٥٧» مي‌آيد

 

خبر انتشار «قطار ٥٧» رضا رئيسي را حتماً در زمان برگزاري بيستمين نمايشگاه بين المللي كتاب خوانده ايد كه به دليل برخي مشكلات به نمايشگاه نرسيد اما به تازگي چاپ اول آن توسط انتشارات سوره مهر به بازار كتاب عرضه شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:   رضا رئيسي از آن دست نويسندگان پر كاري است كه در سه حوزه رمان، خاطره نگاري و فيلنامه قلم زده و نگاه منتقد، مهم‌ترين ويژگي‌اش است. رمان«قطار ٥٧» اين نويسنده ،توليد مركز آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري با نگاهي نو، طرحي قوي، تجسمي تازه از روزهاي انقلاب براي نسل جوان به بازنگري آدمهاي مختلف و نقش آن‌ها در انقلاب پرداخته است. آگاهي از روزهاي انقلاب و سرنوشت آن در اين روايت به خوبي برايمان مقدور است.

گفتني است كتاب «موج و مرجان» نيز از اين نويسنده به تازگي توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

بخشي از داستان را در زير مي‌خوانيم:

«افغان ها و دختر عظيم همين‌طور در آب دست و پا مي‌زنند. عظيم وحشت‌زده سراغ دخترش را مي‌گيرد. او را نمي‌بيند. برمي‌گردد داخل آب. آرمان به لبه‌ي لنج آويزان مي‌شود و با كمك ترك‌ها، خود را بالا مي‌كشد. از افغان‌ها هم دو نفر بالا مي‌آيند. عرب‌ها آن دو را مي‌كشند داخل لنج. سومي گم مي‌شود. آرمان با آن‌كه دارد از ترس مي‌ميرد، اسم عظيم و دخترش فرياد مي‌زند؛ افغان‌ها هم گل مراد را ...»

 

شنبه 31 شهريور 1386 - 11:5


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری