چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4:40
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

«پوتين هاي مريم» به چاپ سوم رسيد

 

چاپ سوم « پوتين هاي مريم»‌؛ خاطرات مريم امجدي ، تهيه و تدوين فريبا طالش پور و توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري ، توسط انتشارات سوره مهر منتشرشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  مريم امجدي يكي از دختران خرمشهري است كه در شهريور 59 و در هجوم ارتش عراق به خاك كشورمان تنها هفده سال داشت . وي در جريان جنگ پابه پاي مردان سرزمينش با يك اسلحه ژ- ث دوخشابه و كلت رول رو در برابر دشمن خط آتش بست.

فريبا طالش پور در اين اثر به ذكر خاطرات راوي از زمان كودكي و سال هاي پيش از انقلاب و پيروزي انقلاب اسلامي پرداخته و در نهايت بيشتر حجم كتاب وقايع بعد از انقلاب و جنگ تحميلي را در مي گيرد. مريم امجدي در اين اثر راوي خاطراتي است كه در نوع خود كم نظير است . وي كه در ايام جنگ كار امداد رساني به مجروحان جنگي را در خرمشهر به عهده داشت در شرايطي دست به اسلحه مي برد و خود مي جنگد . خانواده وي هم به نوعي درگير مسائل جنگ بوده اند ؛ برادرش در جبهه حضور داشته و پدر وي هم كه درگير با مسائل جنگ و پشت جبهه بوده در اثر يك انفجار جان خود را از دست مي دهد .

لازم به ذكر است «پوتين هاي مريم» از مجموعه كتابهاي سيمين انتشارات سوره مهر است كه در 146 صفحه رقعي و با قيمت1600 تومان منتشر شده است.

 

سه‌شنبه 27 شهريور 1386 - 12:22


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری