جمعه 20 تير 1399 - 5:41
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

روايت زندگي و مبارزات شهيد كاظم ذوالانوار در «نامي كه ماند»

 

چاپ دوم كتاب «نامي كه ماند» با تهيه و تدوين جواد كامور بخشايش، توليد دفتر ادبيات انقلاب اسلامي حوزه هنري، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  اين كتاب در پنج فصل نگاهي است به زندگي ومبارزات شهيد سيد كاظم ذوالانوار با عناويني چون: « بروز جنبشهاي مسلحانه پس از قيام 15 خرداد 1342 ، ذوالانوار؛‌از تولد تا دانشگاه ، ورود به عرصه مبارزات مسلحانه،‌ دستگيري و زندان،‌ شهادت و رخدادهاي پيش و پس از آن » .

در ابتداي كتاب مي‌خوانيم: «سيد كاظم ذوالانوار، كه اولين پرونده بنياد شهيد انقلاب اسلامي شيراز به نام او ثبت شده،‌ از مبارزان عصر پهلوي است. او با هدف براندازي رژيم در ميدان مبارزه مسلحانه گام نهاد و در راه عقيده خويش تا پاي جان ايستاد».

ذوالانوار در خانواده‌اي مذهبي و معتقد رشد يافت. در سال 1346 به عضويت سازمان مجاهدين خلق درآمد. فعاليت وي تا سال 1350 به مطالعه كتابهاي ايدئولوژيكي و حقوق اسلامي و انقلابي محدود مي‌شد. وي در اين سال به دنبال لو رفتن فعاليت‌هاي سازمان موفق به فرار از دست عوامل امنيتي رژيم شد و تا مهر 51 به صورت مخفيانه فعاليت مي‌كرد كه در 12 مهر همان سال توسط پليس دستگير شد.

اين كتاب در دو محور اسناد و تاريخ شفاهي، زندگي و مبارزات شهيد ذوالانوار را بررسي مي‌كند و شخصيت او را به عنوان مبارزي كه مذهب و باورهاي عقيدتي او را به جريانهاي مبارزه مسلحانه عليه رژيم گذشته وصل كرده بود مي‌شناساند .

 

سه‌شنبه 20 شهريور 1386 - 14:2


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری