دوشنبه 5 خرداد 1399 - 13:48
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

با ترجمه محسن سليماني: « 28 اشتباه نويسندگان » منتشر شد

 

« 28 اشتباه نويسندگان » عنوان كتابي است نوشته جودي دلتون و ترجمه محسن سليماني ، توليد مركز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري كه به تازگي توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  اين كتاب كه يك اثر ترجمه است به بررسي اشتباهاتي مي پردازد كه امكان دارد هر نويسنده اي مرتكب آن شود . « اشتباهات نويسندگي شامل همه نوع نوشته مي شود: از داستان و غير داستان گرفته تا شعر، رمان، مقاله و گزارش . البته بعضي از اين اشتباهات در برخي از قالب ها بيشتر اتفاق مي افتد ؛ پرهيز از آن ها آثار شما بهتر خواهد شد.»

دلتون در مقدمه كتاب مي گويد: دليل اينكه بسياري از نويسنده هاي ما ناكام مي مانند اشتباهات باور نكردني آنها در كارشان است . يك قسمت از مشكل به اين بر مي گردد كه بسياري از نويسندگان ما دير آمده اند و زود مي خواهند بروند . آنها به استعداد اعتقاد دارند ولي به مهارت نه .

برخي از اشتباهاتي كه در كتاب به آنها اشاره مي شود عبارتند از: در كارنوشتن امروز وفردا نكيند ،‌سعي نكنيد بهترين اثر دنيا را خلق كنيد و از شكست هم نترسيد ،‌در نقطه گذاري افراط نكنيد،‌شخصي ننويسيد ،‌عام و جهان شمول بنويسيد ،‌از بازنويسي نهراسيد ،‌لزومي ندارد همه مخاطب اثر شما باشند ،‌به انتقادها و نظرات همسر ، دوست ، فاميل و رهگذاران خيابان گوش نكنيد ،‌مايوس نشويد و ...

لازم به ذكر است جودي دلتون در مه سال1931 در سينت پل مينه سوتا ايالات متحده امريكا به دنيا آمد . بعد از تحصيلات عاليه به معلمي مشغول شد . در 39 سالگي تصميم گرفت نويسنده شود . از ميان آثار او مجموعه كتابهاي « كيتي » ،‌ « فرشته » و « پيشاهنگ ها » از همه مهمتر است . وي سال ها براي هنرجويان تدريس نويسندگي كرد و سرانجام در سال 2002 درگذشت.

 

دوشنبه 15 مرداد 1386 - 12:19


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری