پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 12:32
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

«دريا به دريا» با مولانا

 

«دريا به دريا» از جمله كتابهاي مفاخر ملي - مذهبي توليد كارگاه قصه و رمان است كه به طور كوتاه زندگي مولوي عارف و شاعر قرن هفتم را از زمان كودكي و زندگي در بلخ تا مهاجرت از بلخ( افغانستان) و اقامت در قونيه ( تركيه ) و نهايتا وفات ايشان در سال 672 (ه . ق) به تصوير مي كشد .

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  ناصري در اين باره مي گويد:« اين كتاب در واقعي قدم اول است براي آشنايي با مولانا . سعي كرده ام خيلي خلاصه و مختصر به نزدگي مولانا از ابتدا تا انتها پرداخته ضمن اينكه خواننده را نسبت به شخصيتي چون مولوي حساس تر و علاقمه مندتر كنم».

وي همچنين در خصوص ابعاد شخصيتي مولوي در اين كتاب مي گويد : « اين اثر قطره اي از درياي شخصيت مولاناست.سعي كرده ام كه اهم رويدادهاي زندگي مولانا و همه ابعاد شخصيت وي را بياورم و تلاش نكرده ام دراين متن كوتاه يك جنبه از زندگي مولانا را مدنظر قرار دهم».

ناصري با اشاره به اينكه مولوي از جمله شاعراني است كه تقريبا از زمان خود آثاري درباره او نوشته شده ،‌منابعي كه بيشترين استفاده را از آنها برده اثر مناقب العارفين( افلاكي) ،‌زندگي نامه مولانا جلال الدين مولوي( احمدسپهسالار) ، مولانا و طوفان شمس( عطاء الله تدين) ،‌پله پله تا ملاقات خدا (عبدالحسين زرين كوب)‌ و ... معرفي مي كند.

لازم به ذكر است محمد ناصري علاوه بر زندگينامه داستاني ،‌ سفرنامه ، در حوزه ادبيات كودك و نوجوان هم آثاري چاپ و منتشر كرده است. از جمله آثار وي مي توان به «‌سفرنامه حج» ،‌« جاي پاي ابراهيم»‌،‌«‌ علامه جعفري»‌،‌« روز اول مدرسه» ،‌ « صداي پاي بهار »‌ اشاره كرد.

 

يكشنبه 14 مرداد 1386 - 8:28


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری