سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 21:53
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

چاپ هاي ششم و هفتم «در کمين گل سرخ» منتشر شد

 

« ... ده سال پيش از پيروزي انقلاب اسلامي، زماني که ستوان علي صياد شيرازي افسر گمنامي در لشکر تبريز بود، تيمسار يوسفي فرمانده لشکر در ميان جمعي از نظاميان گفته بود: نام اين جوان را به خاطر بسپاريد. من در ناصيه او آن قدر لياقت مي بينم که اگر بخت يارش باشد و از شر حاسدان در امان بماند، روزي فرمانده نيروي زميني ارتش ايران شود! پيش بيني سرلشکر پير سيزده سال بعد هنگامي تحقق يافت که ايران يکي از حساس ترين لحظات تاريخ خود را مي گذراند. و ... »

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  آنچه خوانديد بخشي از کتاب «در کمين گل سرخ» توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري، روايتي از زندگي شهيد سپهبد علي صياد شيرازي است و محسن مومني آن را به صورت زندگي نامه داستاني نگاشته است که چاپ هاي ششم و هفتم آن به تازگي توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

از مهم‌ترين ويژگي آثار تأليفي محسن مؤمني ،نويسنده اين اثر، نوگرايي در شيوه‌هاي روايت ، تلفيق ظريف اطلاعات با بافت داستان و پرداختن به شخصيتهايي است كه چه در بخش داستان و چه در بخش زندگي‌نامه، به‌خوبي قوام يافته‌اند و گويي از متن بيرون مي‌آيند و همراه خواننده مي‌شوند. نويسنده در اين كتاب نيزكوشيده است با استفاده از خاطرات سپهبد صياد شيرازي و روايت خود،مجموعه‌اي جذاب بيافريند. تلاش سه ساله نويسنده و تحقيقات گسترده وي از منابع مختلف، از جمله اسناد لشكر ٢٧ محمدرسول‌الله گفتگوهاي وي با دفتر ادبيات و هنر مقاومت، سازمان اسناد انقلاب اسلامي و ... مطالب اين كتاب را در بر مي‌گيرد.

گفتني است كتاب «در كمين گل سرخ» در هشتمين جشنواره انتخاب بهترين كتاب دفاع مقدس ويژه بررسي آثار منتشره در سالهاي ١٣٨٢- ١٣٨١ ، در بخش جنگ و زندگينامه شهيد مقام اول را به خود اختصاص داد.

در صفحات پاياني کتاب عکس هايي از لحظه شهادت و تشيع پيکر شهيد صياد شيرازي همراه با پيام تسليت مقام معظم رهبري به مناسبت شهادت امير سرافراز لشکر اسلام و همچنين دست نوشته شهيد صياد در روز رحلت حضرت امام (ره) با عنوان " اولين روز خدمت به اسلام در غيبت امام خميني رضوان الله عليه " آماده است.

كتاب «در کمين گل سرخ» در ٣7١ صفحه، و با قيمت پشت جلد ٣٤٠٠ تومان از سري كتابهاي نقره‌ايِ نشر سوره مهر، در دسترس علاقمندان مي‌باشد.

 

يكشنبه 14 مرداد 1386 - 8:25


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری