سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 17:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

تجديد چاپ « مهاجر کوچک» در سوره مهر

 

« ... آه که چه روزهايي بود موسم خرما چيني ! آن روزها ، پدر ماهيگيري را رها مي کرد و مي رفت خرماچيني ؛ و شب با قابلمه اي پر از خرماي تازه و شيره دار ، به خانه بر مي گشت . او زيرسايه ي کم جان نخل ها ، با بچه ها بازي مي کرد و با آنها خرما هايي را که روي زمين ريخته بود ، جمع مي کرد. ...»

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  آنچه آمد بخشي از داستان « مهاجر کوچک » نوشته محمد رضا سرشار ، توليد مرکز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري است که به تازگي انتشارات سوره مهر آن را تجديد چاپ كرده است.

«مهاجر کوچک» ماجراي پسر بچه اي جنگ زده به نام عباس است که در جريان جنگ خانواده اش را در بمباران خرمشهر از دست مي دهد . او در جستجوي تنها برادرش که مجروح شده به تهران مي آيد. مدتي در تهران مي ماند و به کمک يک خانواده به جستجو ادامه مي دهد . در اين حين است که با نويسنده کتاب آشنا مي شود. محمدرضا سرشار داستان زندگي کودک را پيگيري مي کند و سرانجام آن را مي نويسد.

سرشار در اين کتاب با بهره گيري از راوي اول شخص به بيان سرگذشت عباس مي پردازد و قصه را با دو روايت به پايان مي رساند ؛ رواي اول که خود نويسنده است و رواي دوم که عباس است وبه بيان خاطرات خود مي پردازد.

گفتني است اين کتاب جوايز متعددي را از آن خود کرده که لوح زرين و ديپلم افتخار از نخستين جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان ، کتاب داستان برگزيده دهه اول پس از پيروزي انقلاب، جايزه نخست « اولين سمينار بررسي رمان جنگ در ايران» و ... برخي از اين افتخارات است.

همچنين لازم به ذکر است که تا کنون هفت چاپ اين کتاب منتشر شده و سوره مهر اولين بار است که اقدام به چاپ اين کتاب نموده است .

 

دوشنبه 8 مرداد 1386 - 16:27


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری