دوشنبه 5 خرداد 1399 - 5:26
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

سوره 32 بررسي كرد: آموزش هنر در ايران

 

سي و دومين شماره از ماهنامه فرهنگي - تحليلي « سوره» با آثار و گفتاري از حسن بنيانيان ، مرتضي گودرزي،‌حسين خسروجردي،‌يوسفعلي ميرشكاك ،‌مجيد قيصري و ... منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  مهر سرمقاله اين شماره را حسن بنيانيان ؛ مدير مسئول،‌ با عنوان « آموزش هنر و چالش هاي پيش رو» نوشته است .

گزارش مراسم بزرگداشت سيد ضياء قاسمي و اخبار گوناگون فرهنگي و هنري بخش بعدي « سوره » است . گفت و گو با سيد قاسم يا حسيني در مورد خاطره نويسي در جنگ را نبيه باباشاهي نوشته كه با عنوان « حقيقت جنگ را هرگز نمي توان نوشت » منتشر شده است.

گفت وگو با افسون اميني (در مورد شعر و عناصر آن) و يار محمد باي (در مورد كتاب « چشم جهاني» ) هم در همين شماره « سوره» ارائه شده است .

« انقلاب در عصر ما بعد مدرن» عنوان گفت وگو با بهروز فرنو است كه درباره انقلاب اسلامي وهنر انجام شده است .

نگاهي به جنگ ها و تاثيرات اجتماعي آن ها موضوع مقاله اي از يعقوب توكلي است كه با عنوان « دوره وحشت» ارائه شده است .

« آموزش هنر در ايران» موضوع پرونده ماه « سوره» شماره 32 است كه با مقاله دكتر مرتضي گودرزي( ديباج) در مورد نگاهي به پيشينه آموزش هنر در ايران و با عنوان « ارتباط معنوي و تنزه مادي » شروع شده است.

« رديف به كدام روايت » عنوان گفت و گو با محسن كرامتي ؛‌مدرس آواز ايراني است و دكتر فريبا گل محمدي هم در مقاله اي نگرشي بر آموزش هنر در جامعه داشته كه آن را با عنوان « مصائب و راه كارها در گام نخست» ارائه كرده است . در بخش بعدي اين پرونده با نصرالله قادري ؛ كارگردان ، نمايشنامه نويس و مدرس دانشگاه گفت و گو شده كه عنوان اين گفت وگو « معلم واقعي تنهاست» انتخاب شده است .

محمد ناصري هم در اين پرونده نگاهي به كلاس قصه نويسي مسجد جواد الائمه (ع) داشته و مجيد موحدي امين هم مقدمه اي بر آفرينش هستي نوشته است .

گفت و گو با مصطفي محدثي خراساني ،‌عبد الحسين مختاباد،‌محسن سليماني و سعيد حاجي ميري ،‌ نگاهي به آموزش داستان نويسي در ايران از مجيد قيصري ،‌ تاناكورا در بازار موسيقي ،‌نگاهي به آموزش هنرهاي تجسمي در ايران از حسين خسروجردي و نگاهي به آموزش هنر خوشنويسي در ايران از جواد صادقي مطالب ديگر پرونده ماه « سوره » است .

ماهنامه« سوره» به صاحب امتيازي حوزه هنري و مدير مسئولي حسن بنيانيان توسط انتشارات سوره مهر منتشر مي شود.

 

دوشنبه 1 مرداد 1386 - 11:41


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری