چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 3:13
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

سوره مهرمنتشر كرد: جديدترين چاپ«آنجا كه خانه ام نيست»

 

جديدترين چاپ كتاب« آنجا كه خانه ام نيست » نوشته محمد رضا سرشار ، توليد مركز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري ‏توسط انتشارات سوره مهرمنتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  اين كتاب كه پيش از اين به چاپ هشتم رسيده بود براي نهمين بار توسط اين انتشارات منتشر شده است. داستان اين كتاب ماجراي دو پسر نوجوان است كه تصميم مي گيرند از خانه فرار كنند. اين دو به دليل مشكلاتي كه با خانواده هايشان دارند به تهران مي آيند تا مشغول به كار شده و پس از اينكه وضعيت مالي شان خوب شد به شهرشان برگردند. درواقع « آنجا كه خانه ام نيست» شرح مشكلات اين دو نفر قبل از فرار ، نقشه هايي كه دو نفر براي فرار از خانه ‏‌مي كشند ‏، فرار ، مشكلات دوري از خانه و در نهايت بازگشت آنها بعد از چند سال است .

اين كتاب كه براي دوره تحصيلي راهنمايي و دبيرستان نوشته شده است در سال 1358 با عنوان« فرار» در پاورقي كيهان بچه ها به چاپ مي رسيد.

در بخشي از داستان مي خوانيم: « شب خنك و پرستاره اي بود. از ماه ، تنها هلال ِ باريك و كم نوري ديده

مي شد. نورش آن قدر نبود كه بتواند ستاره ها را محو كند. مرتب از اين دنده به آن دنده مي غلتيدم. از اينكه مي ديدم احمد آن قدر آرام و بي خيال خوابيده است ، راستش حسودي ام مي شد. هم حسودي ام مي شد و هم لجم مي گرفت. آخر آدم آن قدر بي خيال! حادثه اي به آن بزرگي در پيش بود‎؛ و او ، درست مثل شبهاي قبل كه هيچ خبري نبود، آرام و راحت خوابيده بود؛ و صداي نفس هاي آرام و كشيده اش ، تمام سوسك ها و شب پره ها را خواب مي كرد. اول شب به احمد گفته بودم: « صبح ، وقتي كه هوا روش شد - سرساعت چهارونيم- ازخانه فرار مي كنيم.»

 

دوشنبه 1 مرداد 1386 - 11:39


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری