جمعه 9 خرداد 1399 - 17:43
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

« زندگي در مه » به چاپ سوم رسيد

 

« زندگي در مه » ؛ خاطرات اسير آزاد شده ايراني « يعقوب مرادي » عنوان كتابي است توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري كه به تازگي چاپ سوم آن توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است .

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  اين كتاب شرح دلاوريهاي يعقوب مرادي اسير آزاده است كه از 20/10/ 1359 تا 5/6/1369 در اسارت در اردوگاههاي عراقي چون ‌رماديه ،‌موصل ،‌ صلاح الدين... به سر مي برد . مرادي كه تا قبل از اسارت در جبهه ذوالفقاري خدمت مي كرد در اين كتاب به بيان خاطرات خود از وضعيت اردوگاههاي ، شرايط نامطلوب اسراي ايراني ، برخورد سربازان عراقي با اسراء و شكنجه هايي آنان ،‌ ‌وضعيت بهداشتي و بسياري گفته ها و ناگفته ها از دوران اسارت در اردوگاههاي رژيم بعث مي پردازد.

در قسمتي از كتاب مي خوانيم:

« ترفند راديو و تلويزيون عراق براي جلب توجه اين بود كه چندين بار اعلام مي كردند مي خواهيم خبر مهمي را به اطلاع برسانيم تا حواس ها جمع شود. راس ساعت مقرر، يكي از گويندگان تلويزيون عراق،‌خبر مهم را ابلاغ كرد و فرموده هاي امام بزرگوار را هم دوسه بار خواند. پذيرش قطعنامه 538 ،‌خبر ناگواري بود كه ما را تا دير وقت شب به گريه بيدار نگه داشت. آن شب حتي آدمهاي معمولي آسايشگاه هم غريبانه و مظلومانه گريستند.»

 

يكشنبه 31 تير 1386 - 13:1


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری