پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 16:51
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

«نامه‌هاي فهيمه» عليرضا كمري به چاپ هشتم رسيد

 

«فهيمه همسرت در فراقت نخواهد گريست كه مردم بگويند ... بلكه در تنهاييهايم به غربت اسلام مي‌نگرم و اين فراقها را هيچ مي‌پندارم، قطره‌اي در مقابل دريا، خسي در ميقاتي و پر كاهي در مقابل كوهي. احساس مي‌كنم چه خوب بود همه كارها براي خدا بود. آن هنگام بود كه انسان خود را هيچ مي‌ديد و او را همه، خود را ضعيف و او را قادر و ... »

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: آنچه خوانديد بخشي از نامه‌هاي «فهيمه بابائيان پور» به شهيد غلامرضا صادق زاده و عليرضا صادق زاده است كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي روي كاغذ آورده كه در قالب كتاب منتشر شده است.

كتاب «نامه‌هاي فهيمه» به كوشش عليرضا كمري در٤ بخش سرآغاز نامه، يادداشتها، نامه‌ها، ضميمه‌ها گردآوري شده كه به تازگي چاپ هشتم آن توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

در سرآغاز نامه مي‌خوانيم ؛ «فهميه بابائيان پور در فروردين ١٣٤٣ در خانواده‌اي كه سنت و رسم، انديشه و ارزش آن در اسلام بود به دنيا آمد و در هفت فروردين ١٣٦٧ در حادثه‌اي ناگهاني درگذشت.»

در فصل يادداشتها گزيده‌اي از يادداشتهاي آن مرحوم را به عنوان مدخل بخش نامه‌ها مي‌خوانيم و از طريق اين يادداشتها خواننده با نظرگاه آن مرحوم آشنا مي‌گردد.

در بخش نامه‌ها كه در حقيقت موضوع و محتواي اصلي اين كتاب است، نخست نامه‌هاي نه‌گانه مرحوم فهيمه به همسرش شهيد غلامرضا و سپس نامه هاي غلامرضا به فهيمه آورده شده است و پس از شهادت غلامرضا و ازدواج فهيمه با عليرضا (برادر غلامرضا) و عزيمت وي به جبهه جنگ مجموعاً فهيمه ١٨ نامه به وي نوشته كه در بخش ٢ نامه‌ها، گزيده‌اي از آن را مي‌خوانيم كه بيانگر انديشه و نقش مرحوم فهيمه در طول زندگي پر فراز و نشيب او در جنگ است.

همچنين وصيت نامه فهيمه به همراه نمونه‌اي از نامه‌ها و تصاوير در بخش پاياني كتاب ضميمه شده است.

گفتني است كتاب «نامه هاي فهميه» جزو كتب سيمين انتشارات سوره مهر است. نشان سيمين به كتبي اختصاص دارد كه از نظر موضوع، مورد استفاده و توجه بانوان است.

چاپ هشتم اين كتاب، با همكاري دفتر ادبيات و هنر مقاومت (حوزه هنري) گردآوري شده كه در ١٦٣ صفحه و با قيمت ١٦٠٠ تومان روانه‌ي بازار كتاب شده است.

 

يكشنبه 3 تير 1386 - 12:47


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری