سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 6:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

فرهنگ توسعه در ايران

 

كتاب فرهنگ توسعه در ايران با محوريت خطمشي گذاري عمومي براي تقويت و تثبيت اين موضوع در ايران از سوي انتشارات اميركبير وابسته به سازمان تبليغات اسلامي با تيتراژ دوهزار نسخه در اولي دوره از چاپ منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي: اين كتاب نوشته دكتر حسن بنيانيان با موضوع رشد اقتصادي، فرهنگ و سياست فرهنگي در ايران از سوي موسسه انتشاراتي اميركبير عرضه شده است.

شناخت فرهنگ، كاركرد فرهنگ و تاثير فرهنگ جامعه در رشد و توسعه اقتصادي و وظايفي كه دولتها در اين زمينه دارند به نحوه سياستگزاري در انجام اين وظايف موضوعات مورد بحث در اين كتاب است.

لازم به ذكر است: فرهنگ توسعه در ايران در 10 فصل و با موضوعاتي از جمله بررسي مباني نظري و ادبيات توسعه اقتصادي ، بررسي مباني نظري فرهنگ و توسعه فرهنگي مباني نظري و ديدگاه هاي مطرح در رابطه با نقش دولتها در تحولات فرهنگي جامعه و بررسي تحولات جهاني شدن ارائه شده است.

قسمتي از متن كتاب: وجود نظام ارزشهاي فرهنگي فراگير كه توافق عام يا اجماع برپايه آن استوار شده است برحسب اصل اخير، نظام فرهنگي بر جنبه هاي ديگر جامعه نظارت دارد و اگر بخواهيم تحولات جامعه را درك كنيم، نخست بايد به تحولات فرهنگي توجه كنيم.

 

سه‌شنبه 22 خرداد 1386 - 15:30


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری