چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 23:48
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

خاطرات سردار احمد سوداگر در "جاده هاي سربي"

 

« جاده هاي سربي» عنوان كتابي است كه به تازگي چاپ سوم آن به كوشش محمد مهدي بهداروند ،‌توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري ،‌توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است .

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي:  اين كتاب كه در يازده فصل تنظيم شده است ، خاطرات سردار احمد سوداگر از روزهاي آغازين جنگ ، جنگ و پايان جنگ است .

سردار احمد سوداگر كه از نيروهاي اطلاعات و عمليات بود ، بارها و بارها در طول جنگ زخمي شد، پايش را از دست داد اما تا پايان جنگ جنگيد. وي چند سال پس از پايان جنگ فرمانده لشكر 25 كربلاشد و بالاخره از اواسط دهه 70 شروع به بازگويي خاطراتش از جنگ نمود و پاييز 82 اين خاطرات به چاپ رسيد.

محمد مهدي بهداروند كه از دوستان سردار است در مقدمه كتاب چنين مي گويد: « كتاب » جاده هاي سربي » خاطرات مردي است كه به قول هايش وفا كرده است. او دوست قديمي من است اما مردي است كه هر كجا باشد ، آنجا چراغي تازه روشن است.

احمد سوداگر در مقدمه كتاب مي گويد: « مردم براي صيانت از اعتقادات و سيادت خود جنگيدند و در ميان طوفان عظيم مشكلات خم به ابرو نياوردند ، چرا كه مي دانستند كمترين تسامح و غفلت،‌حاصلي جز حضيض ذلت ندارد . از اين رو ايران مسلمان جامه عزت به تن كرد و براي اعتلاي دين وميهن كاري كرد كه باعث حيرت قدرتمندان عالم شد» .

 

دوشنبه 21 خرداد 1386 - 16:29


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری