دوشنبه 5 خرداد 1399 - 11:18
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

ورزش باستاني از ديدگاه ارزش

 

كتاب مصور ورزش باستاني از ديدگاه ارزش با هدف ارائه بررسي كامل از ديد كارشناسان تربيت بدني، روانشناسان علوم تربيتي و محققين با تيتراژ دوهزار نسخه از سوي انتشارات اميركبير وابسته به سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: اين كتاب نوشته محمدمهدي تهرانچي با ارائه مطالبي درخصوص ورزش باستاني ايران، زورخانه، پهلوانان ايراني و سرگذشتنامه آنان كشتي و كشتي گيران ايراني، ورزش و جنبه هاي اخلاقي آن در 400 نسخه از سوي انتشارات اميركبير عرضه شده است.

گفتني است: اين كتاب در سيزده فصل و در قالب نگاهي به تاريخ جايگاه سادات در زورخانه، ورزشگاه باستاني، مرشد و فرهنگ زورخانه، ورزش باستاني از ديدگاه تربيت بدني، روان شناسي ورزش باستاني ، افزارهاي ورزش باستاني و كاربردهاي آن و گزيده اي از سيماي عياري و پهلواني منتشر شد.

قسمتي از متن كتاب بدين شرح است:

در آداب ورود به زورخانه، همان طور كه سنت جامعه ما حكم مي كند، اگر ورزشكاران با يكديگر باشند، بايسته است كه نخست پيشكسوت و مهتر و سپس ديگران به ترتيب كسوت، يك يك وارد شوند تا مرشد به همان ترتيب بتواند روي سلسله مراتب اداري احترام كند. ورود به زورخانه مانند ورود به مسجد و تكيه است و بايد با همان دستور عمل باشد. يعني اول پاي راست پيش نهد و نام خداي متعال و نام پيشواي جوانمردان عالم را برزبان آرند.

 

سه‌شنبه 8 خرداد 1386 - 16:12


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری