دوشنبه 5 خرداد 1399 - 6:17
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

«پوتين هاي مريم» به چاپ دوم رسيد

 

چاپ دوم« پوتين هاي مريم» با تدوين و مصاحبه « فريبا طالش پور» ، توليد واحد زنان دفتر ادبيات وهنر مقاومت حوزه هنري ، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: « پوتين هاي مريم » خاطرات دختري 17 ساله از حضوردر جبهه هاي جنگ است كه در آن رواي در نهايت سادگي و با بياني شيوا به انعكاس وقايعي تلخ و شيرين از اين روزها مي پردازد؛خاطراتي از سالهاي آغاز جنگ ، ثبت نام و حضور در جبهه ، ازدواج در جبهه و ...

در ابتداي كتاب به ايام كودكي مريم امجدي، خانواده ، دوستان ، مهاجرت به خرمشهر و بسياري وقايع ديگر اشاره مي شود كه بيشترين حجم خاطرات درنهايت به وقايع خرمشهر و امور امداد رساني به مجروحان جنگي مربوط مي شود .

در قسمتي از كتاب مي خوانيم: « ... از اينكه صاحب ژ- ث شدم خيلي خوشحال بودم . ژ – ث خيلي سنگين تر از ام – يك بود. با ام – يك فقط مي توانستم تك تيراندازي كنم و ژ- ث هم تك تيرانداز داشت و هم رگبار. از آن روز به بعد خيلي دلم مي خواست بچه هاي گروه ابوذر مرا با خودشان زودتر به خط مقدم ببرند تا با ژ- ث دشمن را به رگبار ببندم ... » .

لازم به ذكر است « پوتين هاي مريم » كه چاپ اول آن سال 81 منتشر شده است از جمله كتابهاي سيمين انتشارات سوره مهر است. كتابهاي سيمين كتابهايي است كه محتواي آنها به زنان ا مربوط مي شود .

چاپ دوم اين كتاب در 150 صفحه قطع رقعي و با قيمت9000 ريال چاپ وعرضه شده است.

 

 

دوشنبه 3 ارديبهشت 1386 - 15:9


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری